Uroczystość „Symbolicznego zasypania odcinka sieci” związanego z budową kanalizacji dla Zatorza IV w Żarach

DSC_0401Budowa i modernizacja sieci i urządzeń wodno – kanalizacyjnych w Aglomeracji Żary jest historyczną chwilą. Roboty Budowlane na Żarskim Zatorzu IV są prowadzone od maja br. Półmetek prac już za nami, to doskonała okazja, aby przyjrzeć się tej inwestycji bliżej, świętować sukcesy oraz przygotować się do dalszych prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej w tej dzielnicy.

W piątek 12 września 2014 r. na skrzyżowaniu ulic Średniej i Witosa spotkali się: Burmistrz Miasta Żary – Wacław Maciuszonek, przedstawiciele Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz firmy WUPRINŻ S.A., by wspólnie symbolicznie zasypać odcinek sieci kanalizacji sanitarnej.

Podczas uroczystości wszystkie strony tego procesu inwestycyjnego, złożyły podpisy na łopacie, symbolizującej deklarację dalszej współpracy, na rzecz budowy kanalizacji w Żarach.

Uroczystość uświęcili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Korczaka w Żarach, którzy pomogli dostojnym gościom w zasypywaniu kanalizacyjnych rur. Wyposażeni w prawdziwe kaski i kamizelki, plastikowe łopatki z zapałem przystąpili do budowy.

Po zasypaniu tego odcinka sieci wszyscy udali się do Szkoły, gdzie dzieci wystawiły spektakl zachęcający do ochrony środowiska m.in. poprzez dbanie o jakość i czystość wód. Za co zostały nagrodzone gorącymi brawami.

 

Galeria zdjęć (kliknij tu)

O uroczystości TV Regionalna (kliknij tu)